Chat z ekspertem

Kamila Górska
Ekspert Kredytowy


Krzysztof Kiljański
Ekspert Kredytowy


Ekspert kredytowy – dlaczego warto skorzystać z jego usług?

Kupno mieszkania najczęściej wiążę się z jedną kwestią – zaciągnięciem kredytu hipotecznego. Na pierwszy rzut oka nie jest to nic skomplikowanego. W rzeczywistości jednak staranie się o zapomogę finansową wymaga poświęcenia wiele czasu, nerwów, a także pieniędzy. Chcąc zaoszczędzić sobie stresu związanego z kupnem mieszkania, warto zdecydować się na usługi profesjonalnego eksperta kredytowego. Przeczytaj artykuł, w którym dowiesz się, jak wygląda proces ubiegania się o kredyt i dlaczego warto powierzyć tę kwestię profesjonaliście.

Uzyskanie kredytu – wieloetapowa analiza

Proces uzyskania finansowania w postaci kredytu hipotecznego wiąże się z wieloetapową analizą – nie tylko osoby jako przyszłego kredytobiorcy, ale również weryfikacją przedmiotu zabezpieczenia (w zdecydowanej większości przypadków będzie to nieruchomość, którą planuje się kupić) i analizą całej transakcji.

W przeciwieństwie do kredytów konsumenckich, gdzie czas analizy do wydania decyzji i uruchomienia kredytu liczony jest w dniach czy nawet godzinach, to przy kredytach hipotecznych mówi się o tygodniach, a nawet miesiącach od momentu rozpoczęcia starań, poprzez złożenie wniosków kredytowych, otrzymanie decyzji, podpisanie umowy i finalnie uruchomieniu kredytu.Szukanie kredytu na własną rękę – to nie takie proste

Ubieganie się o kredyt jest często problematyczne i wymaga czasu, a także dobrego obeznania się z panującymi obecnie przepisami. Osoby, które nie są biegłe w tym temacie, często nie wiedzą, jak wybrać dobrą ofertę, przez co często wiążą się niezbyt korzystną umową z bankiem. Jak więc wybrać? Dobierając najlepsze oferty kredytu hipotecznego, należy wziąć pod uwagę kilka podstawowych elementów jak:

 • cel kredytowania, 

 • kwota kredytu, 

 • wysokość posiadanego wkładu własnego, 

 • okres kredytowania, 

 • rodzaj rat (równe / malejące), 

 • źródło i wysokość dochodów, 

 • posiadane zobowiązania kredytowe,

 • dotychczasową historię kredytową oraz kilka dodatkowych zmiennych.

Jak widać czynników, które finalnie będą determinować wybór banków, gdzie złożymy wnioski kredytowe, jest wiele. Co więcej – odpowiedni ich dobór może mieć wpływ na uzyskanie pozytywnej decyzji, czas jej wydania i przeprowadzenia całego procesu, a także finalne parametry kredytu, jaki się uzyska. Bardzo często bywa tak, że źle dobrana oferta wpływa na podniesienie marży banku czy też wysokości wymaganego wkładu własnego. Może to w pewnych przypadkach powodować, że przeprowadzenie transakcji nie będzie możliwe. Kredyt hipoteczny powinien być dopasowany każdorazowo do indywidualnych potrzeb i możliwości każdego przyszłego kredytobiorcy oraz typu planowanej transakcji.

Ubieganie się o kredyt – współpraca z ekspertem kredytowym

Ze względu na bardzo skomplikowany proces, a także mnogość dostępnych ofert (kilkanaście banków, w każdym z nich kilka różnych ofert – daje to łącznie kilkadziesiąt możliwych wariantów), zdecydowana większość przyszłych kredytobiorców decyduje się na współpracę z doradcą – ekspertem kredytowym. W przeciwnym wypadku należy zarezerwować sobie minimum kilka tygodni na sprawdzanie, weryfikację i porównywanie ofert różnych banków. Co ważne – bardzo często brak wspólnych mianowników dodatkowo komplikuje możliwość wyboru atrakcyjnej oferty. Ze względu na szereg obostrzeń, wytycznych i wymogów może się okazać, że wyselekcjonowane oferty będą (choćby ze względu na profil dochodowy lub typ planowanej transakcji) dla takiej osoby niedostępne. Zdarza się często, że oferta gdzie prowizja wynosi 0% lub ta gdzie marża banku teoretycznie jest na niskim poziomie, finalnie okazuje się ofertą bardzo niekorzystną dla kredytobiorcy. 

Usługi eksperta kredytowego – jak to wygląda w praktyce?

Ekspert kredytowy specjalizujący się w kredytach hipotecznych w zasadzie przeprowadzi całą transakcję kompleksowo, dzięki czemu kredytobiorca nie musi przejmować się żadnymi formalnościami. Praca eksperta obejmie m.in.:

 • przeprowadzenie szczegółowej analizy sytuacji finansowej kredytobiorcy,

 • sprawdzenie planowanej transakcji, 

 • wyliczenie zdolności kredytowej, 

 • dobór najkorzystniejszych ofert kredytów hipotecznych, 

 • pomoc w zgromadzeniu pełnej niezbędnej dokumentacji, 

 • złożenie wniosków kredytowych do wybranych banków,

 • przeprowadzenie procesu kredytowego w każdym z nich aż po wydanie decyzji kredytowej

Bardzo często można liczyć również na asystę eksperta przy podpisywaniu umowy kredytowej i pomoc w uruchomieniu kredytu, jak i późniejszych ewentualnych transz. Większość obowiązków wynikających z procesu kredytowego (w tym kontakt ze sprzedającym czy też deweloperem, uzupełnieniami dokumentów, wyjaśnieniami, kontakt z bankiem itd.) ekspert kredytowy bierze na swoje barki. Pozwala to przejść przez całość procedur bezstresowo i bez potrzeby poświęcania swojego cennego czasu na załatwianie formalności.

Ekspert kredytowy – kompleksowa pomoc przez cały czas

Warto również pamiętać o tym, że ekspert finansowy jest do dyspozycji kredytobiorcy nie tylko podczas samego procesu kredytowego, ale również przez cały okres związany z rozliczeniem kredytu, wypłatą transz i obsługą serwisową. Bardzo istotną i ważną kwestią jest fakt, że cała praca eksperta jest dla nas jako kredytobiorców całkowicie bezpłatna. Szukasz profesjonalisty, który pomoże Ci znaleźć kredyt dostosowany do Twoich możliwości? Powierz sprawy formalne w ręce specjalisty i ciesz się uzyskaniem kredytu hipotecznego na korzystnych warunkach.