Chat z ekspertem

Kamila Górska
Ekspert Kredytowy


Krzysztof Kiljański
Ekspert Kredytowy


Blog

2021-01-24

Dzień z życia Eksperta Kredytowego

Z dumą prezentuję krótki film o tym jak wygląda typowy dzień z życia Eksperta Kredytowego.

2020-12-08

Użytkowanie wieczyste – co należy wiedzieć? Krótki poradnik

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy przekształcenie użytkowania wieczystego w prawo własnościowe jest trudne. Nasi klienci często pytają się nas o poradę w tej kwestii, dlatego postanowiliśmy przygotować wygodny poradnik. W niniejszym wpisie podsumujemy po kolei, co należy wiedzieć o użytkowaniu wieczystym i kwestiach związanymi z jego przekształceniem.

2020-11-09

Ekspert kredytowy – dlaczego warto skorzystać z jego usług?

Kupno mieszkania najczęściej wiążę się z jedną kwestią – zaciągnięciem kredytu hipotecznego. Na pierwszy rzut oka nie jest to nic skomplikowanego. W rzeczywistości jednak staranie się o zapomogę finansową wymaga poświęcenia wiele czasu, nerwów, a także pieniędzy. Chcąc zaoszczędzić sobie stresu związanego z kupnem mieszkania, warto zdecydować się na usługi profesjonalnego eksperta kredytowego. Przeczytaj artykuł, w którym dowiesz się, jak wygląda proces ubiegania się o kredyt i dlaczego warto powierzyć tę kwestię profesjonaliście.

2017-10-10

Jestem EKSPERTEM - czyli kilka słów o ekspertyzie i podejściu do Klientów

EKSPERT to człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie.

2016-11-05

Spadek zdolności kredytowej

Banki już nie chcą tyle pożyczać Polakom na mieszkania. W ciągu ostatnich 12 miesięcy przeciętna zdolność kredytowa Polaków spadła o ponad 100 tys. zł. To konsekwencje m.in. wprowadzenia podatku bankowego i działań Komisji Nadzoru Finansowego.2016-07-08

Mieszkanie dla młodych na rok 2017 i 2018

Jeśli chodzi o program MIESZKANIE DLA MŁODYCH na 2016 rok środki zostały wykorzystane już w marcu tego roku. Bardzo szybko pojawiały się również informacje, że pula środków na 2017 rok niebawem zostanie wykorzystana. Finalnie już 5 lipca 2016 r. Kredytobiorcy zarezerwowali łącznie ponad 373 mln PLN z 746 mln PLN puli 2017, co spowodowało, że BGK przestał przyjmować wnioski o dofinansowanie z przyszłorocznych środków.


Co jednak dalej z programem „Mieszkanie dla Młodych” ?

2016-07-01

Program Mieszkanie dla młodych - informacje ogólne

Kupno mieszkania to spore wyzwanie finansowe dla każdego młodego człowieka. Dlatego od stycznia 2014 r. kupujący swoje „M” mogą liczyć na pomoc państwa w ramach programu „Mieszkanie dla młodych”.

- Jakie warunki trzeba spełnić?

- Na jakie dofinansowanie można liczyć?

- Jak wygląda procedura ubiegania się o dofinansowanie wkładu własnego?

- Jak skorzystać z programu Mieszkanie dla młodych – po wstrzymaniu naboru wniosków z limitem wypłaty w 2016 r.?

- Zasady postępowania w przypadku, gdy liczba wniosków o dofinansowanie wkładu własnego przekroczy dostępny limit środków regulują przepisy ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi.

Pomoc polega na dofinansowaniu wkładu własnego. Rodziny, w których pojawi się trzecie dziecko własne lub przysposobione, mogą dodatkowo dostać pomoc na wcześniejszą spłatę części kapitału kredytu. Ponadto osoby, które rozpoczną budowę własnego mieszkania (lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego) mogą na nowych zasadach skorzystać z tzw. częściowego zwrotu VAT na materiały budowlane.